Przydatne informacje


 stypendium_rektora  pomoc_meterialna
 kalendarz_akademicki  plan-zajec-uniwersytet-przyrodniczy-we-wroclawiu_1
 akademik_uniwersytet_przyrodniczy_we_wroclawiu  basen_kryta_plywalnia_uniwersytet_przyrodniczy_we_wroclawiu
 mapa_obiektow_uniwersytet_przyrodniczy_we_wroclawiu  mapa_google_uniwersytet_przyrodniczy_we_wroclawiuWrocław, stolica Dolnego Śląska, jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce. Jednym z najstarszych i najpiękniejszych. Choć liczy niecałe 650 tys. mieszkańców, należy do największych w kraju ośrodków akademickich. Jest także ważnym centrum naukowym i aspiruje do miana Metropolii Wiedzy.

Miasto położone nad Odrą, poprzecinane jest jej licznymi dopływami i kanałami. Dlatego jest tu ponad sto mostów i będą budowane nowe. Bo miasto dynamicznie się rozwija i modernizuje. Dawna i współczesna architektura wkomponowana jest w obfitość zieleni. Wrocław jest najbardziej zielonym miastem Polski – na jednego mieszkańca przypada 25 m2 zieleni.

Wrocław jest ważnym centrum kultury. Teatry, opera, teatr muzyczny, filharmonia oraz liczne kluby, muzea i galerie zapewniają nieprzerwany ciąg wydarzeń artystycznych. Kulturalną wizytówką miasta stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu. To we Wrocławiu odbywają się: Festiwal „Jazz nad Odrą”, Wratislavia Cantans, Dni Muzyki Starych Mistrzów, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Dominikańskie Zaduszki Jazzowe, Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych, Międzynarodowy Festiwal filmowy T-mobile Nowe Horyzonty, Brave Festiwal. Słynne w Europie stały się monumentalne przedstawienia operowe organizowane na terenie całego miasta. Tu znalazł swoje miejsce przeniesiony ze Lwowa Zakład Narodowy im. Ossolińskich, któremu w 1995 roku nadano status fundacji.

Do atrakcji kulturalnych Wrocławia należy niewątpliwie Panorama Racławicka – gigantyczna rotunda, w której mieści się panoramiczny obraz o wymiarach: 120x15 metrów, namalowany pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka, przedstawiający bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku.

We Wrocławiu znajduje się największy w Polsce aquapark – Wrocławski Park Wodny oraz Kąpielisko Morskie Oko i kąpielisko Glinianki.

Ponadto Wrocław uzyskał miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

logo2

 


UP Wrocław na YouTubeUP Wrocław on TwitterFind us on FacebookUP Wrocław na Google+Biuletyn Informacji PublicznejZarządzanie jakością - ISO 9001:2000Member of EUAETS Authorized TOEFL iBT CenterWrocław - europejska stolica kultury 2016KRASP - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich